Moss Art Home

Ball Moss Yosun Özellikleri

Ball Moss Yosun Kullanım Alanları

Bilimsel adı: Leucobryum glaucum

Tür: Akrokarp

Yosun duvar tasarımlarımızın vazgeçilmez yosun türü olan BALL MOSS ; doğada çam ağaçları altında fazla nemli olmayan alanlarda oluşur, kuraklığa en dayanıklı yosun türlerindendir. Sıkı dokusu ve yastık görünümü ile yosun duvar tasarımlarını zenginleştirir.

Top yosun, uygulama alanına 3D efekti ile canlı bir doku ve renk verir. Uygulama alanının tabanına doku eklemek için kullanılır. Yüksek rakımlı ormanlık alanlarda yetişmektedir, elle işçiliği ile toplanır.

Renkler doğal gliserin ve gıda boyaları kullanılarak uzun yıllar kalıcılığı sağlanır ve korunur.

Su, Güneş, budama, ilaçlama, gübreleme gibi herhangi bir bakıma ihtiyacı yoktur. Çok uzun yıllar ilk gün ki tazeliklerini koruyabilirler. %100 Doğaldır ve geri dönüşümlüdür. Yanmaya dayanıklı, ateşe dirençlidir. Parlamaya karşı dayanıklıdır. Yangın Güvenliği konusunda güvenilirdir.

Hava kalitesini yükselterek toksinlerin emilimini sağlar ve sağlığımıza katkıda bulunur. Moss, havadaki duman ve çevre kirliliğinin sebep olduğu amonyum, asetaldehit, asetik asit atopi gibi maddeleri temizler ve bu bakımdan doğadaki en iyi ve güvenilir yöntemdir.

Anti-statik olduğundan toz çekmezler. Aynı zamanda besin değeri oluşturmadıklarından böcek ve patojenleri bünyelerinde barındırmazlar.

ballmoss-yosunu_2
ballmoss-yosunu_1
ballmoss-yosunu_4
ballmoss-yosunu_3